Telenews

Ngjarjet kryesore për ditën e sotme

Mbahet dita e parë e seminarit në arkitekturën moderne si pjesë e nismës nga Getty Foundation për mbrojtjen e arkitekturës moderne “Keeping It Modern”. (Biblioteka Kombëtare Prishtinë, ora 09:00)

Vazhdon procesi gjyqësor në rastin Thaçi dhe të tjerët. (Hagë, ora 10:00-16:30)

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani pret në takim kryetaren e Kuvendit të Sllovenisë, Urshka Klakoçar Zupançiç. (Kabineti i Presidentes, mediat mund të marrin pamje te pritja në hyrje të Presidencës dhe në fillim të takimit, ora 12:30)

Bordi i ZRRE-së mban mbledhjen e radhës. (ZRRE Prishtinë, ora 13:30)

Të ngajshme

Sveçla reagon ashpër pas mbylljes së pompave në veri

Donat Hashani

Komuna e Drenasit ju tregon rrugën e shkurtër që ju sjell në këtë qytet

Donat Hashani

Gjenerali Clark, Anëtar Nderi i Odës Ekonomike Amerikane dhe i Bordit të Guvernatorëve

Donat Hashani