Telenews

Ngjarjet kryesore që do e shënojnë ditën sot në Kosovë

Katër ngjarje do të zhvillohen sot në Kosovë.

Nuk është raportuar për ndonjë ngjarje shumë madhore.

Ngjarjet e ditës për sot:

09:45

Mbahet ceremonia e inaugurimit në kompaninë “Trosha LLC”, e cila është ndihmuar me fonde të BE-së për zgjerimin e aktiviteteve, ngritjen e depove për ruajtjen e akulloreve etj. Merr pjesë dhe Zëvendës Shefi i Bashkëpunimit, Alessandro Bianciardi. (Fshati Llukar, Prishtinë).

10:00

Zyra për Qeverisje të Mirë organizon konferencën për lansimin e “Strategjisë për avancimin e të drejtave të komuniteteve Rom dhe Ashkali në Republikën e Kosovës për vitet 2022-2026 dhe Planin e veprimit të saj për vitet 2022-2024”. (Hotel “Emerald”, Prishtinë)

11:00

Mbledhja e Kryesisë së Kuvendit. (Ndertesa e Kuvendit,

 

11:00

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, dhe ministrja e Ekonomisë, Artane Rizvanolli, marrin pjesë në inaugurimin e Sistemit Nacional për Monitorim të Spektrit Frekuencor – SNMSF. (Memoriali i Dëshmorëve në Shipol, Mitrovicë).

Të ngajshme

Refuzoi të martohej me një të moshuar, babai vret vajzën

KushtrimGuraj

Ja sa fëmijë e morën emrin Flamur për 10 vjet

KushtrimGuraj

Osmani nga Prekazi: Adem Jashari, me familje u flijua për lirinë tonë

KushtrimGuraj