Telenews

Ngjarjet kryesore të ditës për sot

 

 

Iniciativa për Progres (INPO) publikon raportin “Performanca e Qeverisë së Republikës së Kosovës në realizimin e prokurimit”. (Hotel “Sirius”, Prishtinë, ora 10:00 – 10:30)

Raporti i DASH, Kuvendi s’ka kuorum për projektrezolutën e opozitësGjendet një person i vdekur në Gjakovë, policia nis hetimetKy është selektori i ri i Kombëtares së Kosovës në boksE papritur, Muriqi afër largimit nga MallorcaHaxhiu e quan opozitën palaço: S’keni kauzë, as plan, kjo është fatkeqësi
Komisioni për Arsim mban dëgjim publik mbi Projektligjin pёr Rini. (Kuvendi Komunal Mitrovicë e Jugut, ora 10:00)

Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës, Këshilli i Mediave të Shkruara të Kosovës dhe Komisioni i Pavarur për Media, me rastin e Ditës Botërore të Lirisë së Shtypit, mbajnë diskutim për sfidat e ruajtjes së standardeve profesionale dhe kodit të etikës gjatë raportimit. (Lapidariumi i Muzeut Kombëtar, Prishtinë, ora 11:00)

Promovohet libri shkencor “Çështje sociolinguistike të terminologjisë në mediat e Kosovës dhe të Shqipërisë”, i profesorit universitar Sejdi Gashi, organizuar nga Komuna e Istogut. (Salla e Kuvendit Komunal Istog, ora 13:00)

Të ngajshme

25 vjetori i Masakrës së Tuzusit, Osmani: Vendosja e drejtësisë për viktimat është përkushtim i çdoditshëm i yni

Haradinaj për Masakrën e Tusuzit: Dëshmi e gjallë e barbarisë serbe mbi civilë të pafajshëm

Në pritje të hapjes së shkollës në Obrançë të Podujevës, prindërit kërkojnë transport për fëmijët