Telenews

Nis në ceremoni private varrimi i Mbretëreshës Elizabeta II

Mbreti dhe anëtarët e familjes mbretërore mendohet se tani do t’i thonë lamtumirën e fundit Mbretëreshës, me shërbimin e saj privat të varrimit që do të ketë filluar në faltoren përkujtimore të Mbretit George VI të faltores së Shën Gjergjit në Kështjellën Windsor.

E vendosur të nisë në orën 19:30, ceremonia po mbahet larg kamerave dhe publikut.

Mbretëresha do të varroset bashkë me bashkëshortin e saj të ndjerë, Dukën e Edinburgut, shkruan Skynews.

Kur duka vdiq 17 muaj më parë, arkivoli i tij u vendos në kasafortën mbretërore të St George’s – gati për t’u zhvendosur në faltoren përkujtimore kur Mbretëresha të vdiste.

Faltorja, e cila u ndërtua si një aneks në vitin 1969, strehon eshtrat e babait të Mbretëreshës George VI, nënës së saj Mbretëreshës Elizabeth I dhe motrës së saj Princeshës Margaret.

Të ngajshme

Në festën e 28 nëntorit, Memli Krasniqi lidh bashkë Krujën, Vlorën e Prekazin

KushtrimGuraj

Refuzoi të martohej me një të moshuar, babai vret vajzën

KushtrimGuraj

Ja sa fëmijë e morën emrin Flamur për 10 vjet

KushtrimGuraj