Telenews

“Nuk është festë islame”, Fero bën thirrje që të mos festohet Shën Valentini

 

 

Reperi Feronit Shabani, i njohur si Fero, dikur kishte hit një këngë për Shën Valentin.

Pasi është bërë musliman i devotshëm, reperi ka bërë thirrje që Shën Valentini, Dita e të Dashuruarve mos të festohet.

Ai ka thënë se kjo nuk është festë islame dhe nuk duhet të festohet në asnjë lloj forme.

“Për mu Shën Valentin veç një ditë me kanë është palidhje”, ishte refreni i këngës së Feros së kënduar pak vite më parë.

Të ngajshme

Arrestohet në kufi kosovari i kërkuar nga Zvicra për shpëlarje parash, falsifikim e mashtrim

Donat Hashani

Ministrja e Shëndetësisë pasnesër vjen në Kosovë, lidhur me këtë projekt për infermierët kosovarë

Donat Hashani

Konjufca: Nuk pres diçka të rëndësishme nga takimi Kurti-Vuçiq, Asociacioni s’është në rend dite për Kosovën

Donat Hashani