Telenews

Pamje nga përmbytjet në Beograd: Vërshimet bëjnë “ujëvarë” në kryeqytetin serb, veturat notojnë

Shiu që ka rënë në Beograd që nga mëngjesi i sotëm ka shkaktuar përmbytje në pjesën më të madhe të kryeqytetit serb, por skenat më tronditëse vijnë nga komuna përreth si Rakovica dhe Çukarica.

Në Rakovicë u krijua një ujëvarë nga vërshimet.

Në pamjet e publikuara nga Nova.rs shihen sasi të mëdha uji që derdhen nëpër rrugët e Beogradit.

Automjetet po lëvizin me vështirësi, ndërsa semaforët në pjesën e qytetit nuk funksionojnë.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by MOJ – BEOGRAD (@moj_beo_grad_)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by MOJ – BEOGRAD (@moj_beo_grad_)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by MOJ – BEOGRAD (@moj_beo_grad_)

Të ngajshme

Konfirmohet aktakuza ndaj Januzit, Bahtjarit dhe Shalës

Donat Hashani

Osmani për Kadarenë: Liria e Kosovës për të ishte triumfi i kombit shqiptar, lamtumirë titani i letërsisë

Donat Hashani

Oligarku Mane zbulon për sa milionë euro e shiti Ferroniklin

Donat Hashani