Telenews

Pamje të trupave ukrainase në vijën e frontit

Lufta dhe sulmet në Ukrainë po vazhdojnë edhe më tej.

Fotografitë më poshtë janë nga vija e frontit në Bakhmut në Ukrainën lindore, shkruan Sky News, transmeton Klankosova.tv.

Trupat ukrainase janë fotografuar të ulura në majë të një automjeti luftarak Wheeled-BTR në rajonin e Donetsk, i cili është përballur me bombardime të pamëshirshme, derisa Rusia përpiqet të marrë kontrollin.

Të ngajshme

Qeveria miraton tri marrëveshjet e Procesit të Berlinit

Miftar Zejnullahu

Qeveria aprovon pagesën e 580 specializantëve me vetëfinancim

Miftar Zejnullahu

Ministrisë së Ekonomisë i barten 720 mijë euro për subvencionimin e energjisë

Miftar Zejnullahu