Telenews

Parashkimi i motit për sot

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka paralajmëruar se sot në vendin tonë do të mbajë mot kryesisht me diell dhe relativisht nxehtë.

Sipas IHK-së, temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 8-10 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 27-30 gradë Celsius.

Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi i veriut dhe verilindjes.

Të ngajshme

Moti sot dhe ditëve në vijim në Kosovë e Rajon

Donat Hashani

Parashikimi i motit për sot dhe ditëve në vazhdim në Kosovë e Rajon

Donat Hashani

Moti sot dhe ditëve në vazhdim në Kosovë e Rajon

Donat Hashani