Telenews

Parashkimi i motit për sot

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka paralajmëruar se sot në vendin tonë do të mbajë mot kryesisht me diell dhe relativisht nxehtë.

Sipas IHK-së, temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 8-10 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 27-30 gradë Celsius.

Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi i veriut dhe verilindjes.

Të ngajshme

13 mijë fëmijë po rriten pa prindër në Ukrainë

Erzana Fazliu

Maqedonci shpjegon se çfarë përfiton Kosova me avancimin në Asamblenë Parlamentare të NATO-s

Donat Hashani

Meritoni dhe Ilnisa bëjnë veprimin e papritur ndaj produksionit, nuk presin fundin e spektaklit dhe…

Donat Hashani