Telenews

Pas diplomatëve amerikanë, Rusia ndalon hyrjen edhe kryeministrit dhe dy ministreve të Kanadës

Rusia ka ndaluar hyrjen në vend të kryeministrit kanadez, Justin Trudeau, Ministres së Jashtme kanadeze Mélanie Joly dhe Ministres kanadeze të Mbrojtjes, Anita Anand.
Kjo është bërë e ditur nga Ministria e Jashtme e Rusisë, raporton CNN.
“Këta individë, që nga 15 marsi, janë në një “listë të zezë”, thuhet në postimin në Twitter të kësaj ministrie.

Të ngajshme

Presidenti maqedonas: Prania e 5 mijë trupave në Kosovë garanton mospërhapjen e konfliktit

KushtrimGuraj

Rashiq: Tingëllon paradoksale, por unë dhe familja ime më të sigurtë jemi në Kosovë se në Serbi

KushtrimGuraj

Si ka funksionuar grupi terrorist serb? – Policia e Kosovës publikon disa video të reja

KushtrimGuraj