Telenews

PAS IFTARIT ME FAMILJE, DY VËLLEZËRIT U VRANË/PLAGOSËN TINËZISHT

Një gjuajtje me armë zjarri në restorant “Guri i Zi”, në Klinë, ka ndodhur sonte rreth orës 21:00.
Si pasojë e plagëve, një person ka humbur jetën dhe një tjetër është plagosur.
AT mëson se në këtë rast kanë qenë të përfshirë dy vëllezër, pronarë të një autosalloni.
Burime të sigurta për AT kanë konfirmuar se viktima është Fazli Hoxha, 23 vjecar, kurse vëllau i tij, Mahmuti, po trajtohet në spital.

Ndërkohë, AT mëson se si ndodhi ngjarja tragjike.
Familja Hoxha ishin duke ngrënë iftar në restorantin “Guri i Zi’ ku në një moment vëllezërit Hoxha u ftuan tek parking i restorantit dhe te dyshuarit kanë gjuajtur në drejtim të tyre me armë zjarri.

Të dyshuarit janë nga fshati Sferkë, mirëpo deri tani nuk ka të arrestuar.
Rastin e ka konfirmuar edhe Policia e Kosovës.

Të ngajshme

Hoti thotë se vendi duhet të shkojë në zgjedhje: Koalicioni Kurti-Osmani mashtroi për dialogun

Donat Hashani

Abdixhiku tallet me Kurtin, thotë se sikur Vali Corleones edhe Kurti nuk po i thuhet puna e mbarë

Donat Hashani

Avni Dehari thotë se në propozimin evropian duhet të përmenden edhe shqiptarët e Luginës

Donat Hashani