Telenews

PDK-JA I FESTON DITËLINDJEN NË MËNYRE MADHËSHTORE HASHIM THAÇIT, SAMI LUSHTAKU E PREN TORTËN PARA STATUJËS SË ADEM JASHARIT

Nënkryetari i PDK-së, Sami Lushtaku, për ditëlindjen e 54-të të Hashim Thaçit bashkë me rininë e partisë dhe qytetarë në Skenderaj kanë prerë një tortë me fotografinë e ish-presidentit.
Përmes këtij urimi, Lushtaku thotë se dëshirojnë të përçojnë mesazhin se qytetarët nuk e harrojnë asnjëherë kontributin e tij të jashtëzakonshëm për liri, pavarësi dhe shtetndërtim.
Ai ka publikuar edhe një foto me Endrin Thaçin, djalin e ish-presidentit.
Postimi i plotë:
Në shenjë simbolike si formë e mbështetjes ndaj Presidentit Hashim Thaçi, sot në ditëlindjen e tij të 54-të, bashkë me Rininë Demokratike në Skenderaj dhe me qytetarë të shumtë, premë një tortë me fotografinë e Presidentit, e cila përqon mesazhin që qytetarët nuk e harrojnë asnjëherë kontributin e tij të jashtëzakonshëm për liri, pavarësi dhe shtetndërtim.
Urime të përzemërta mik!
SL

Të ngajshme

Statovci e zë ngushtë kryehoxhën e Podujevës: A është e vërtetë, shprehja e famshme “Boni çka ju thojmë, e mos boni çka bojmë na”

Donat Hashani

KRU Prishtina sot zhvillon aksion të madh për shkyqje në këtë lagje të Prishtinës

Donat Hashani

Komuna e Podujevës sot nderon me çmim këtë figurë evropiane

Donat Hashani