Telenews

PDK REAGON PAS SKANDALIT PËR AMBASADORIN MARTINAJ

Partia Demokratike e Kosovës ka reaguar për skandalin e raportuar në media të ambasadorit kosovar në Kroaci, Martin Berishaj.
Zyrtari i PDK-së, Betim Gjoshi, me anë të një postimi në Facebook ka nënvizuar faktin se tani kryeministri i vendit, Albin Kurti dhe kryetari i Kuvendit, Glauk Konjufca dikur festonin me shampanjë me Berishën.

Ai ka thënë se ky raportim godet rëndë politikën e jashtme të Kosovës, e cila sipas tij po shkatërrohet nga Qeveria Kurti.
Siç raporton mediumi slloven Ambasadori i Kosovës në Kroaci dyshohet se ka transferuar rreth 600 mijë euro kesh nga xhirollogaria e tij bankare në Mal të Zi për tek politikani slloven, Robert Golob, kryetar i Partisë së Lirisë.

Ambasadori Berishaj dyshohet se ka shërbyer si ndërmjetës mes një kompanie serbe dhe politikanit slloven, Robert Golub. Në mes tyre, sipas hulumtimit të televizionit slloven, ndodhen 600 mijë euro të dyshimta.

Të ngajshme

Moti nesër dhe ditëve në vazhdim për Kosovë e rajon

Donat Hashani

“Të parin e kisha vjerrë Halil Matoshin” – enveristi kosovar kërcënon publikisht

KushtrimGuraj

Gruas në Ferizaj i konfiskohet pushka me tetë fishekë

KushtrimGuraj