Telenews

Penalltitë pritet të vendosin fituesin e Kupës së Kosovës

Ka përfunduar pa fitues koha e rregullt në finalen e Kupës së Kosovës mes Ballkanit dhe Prishtinës.

Pas 120 minutave lojë të zhvilluara në stadiumin “Rexhep Rexhepi”, rezultati ishte 2:2.

Për suharekasit realizuan Walid Hamidi dhe Meriton Korenica, teksa për mysafirët dy golat i shënoi Albin Krasniqi.

Me një fitore eventuale, Ballkani do të fitonte për herë të parë në histori të klubit Kupën, ndërsa Prishtina do të siguronte pjesëmarrjen në garat evropiane për sezonin e ardhshëm.

Finalja e Kupës së Kosovës: Ballkani në avantazh kundër Prishtinës

source

Të ngajshme

Kombëtarja mbërrin në Shqipëri, shihni momentet dhe intervistat me lojtarët e trajnerin (VIDEO)

Donat Hashani

Ish-trajneri i CSKA Moskës: Serbët i kemi vëllezër, Daku të largohet nga Rusia

Donat Hashani

Berat Gjimshiti me mesazh për tifozët dhe lojtarët e rinj të kombëtares

Donat Hashani