Telenews

PËRCAKTOHEN GRUPET E BOTËRORIT NË FUTBOLL ”KATARI 2022”

Është tërhequr shorti i fazës së grupeve për Kampionatin Botëror “Katar 2022”.
Botërori këtij viti është i veçantë pasi që do të zhvillohet në fund të vitit dhe jo gjatë verës si herëve të kaluara.
“Katar 2022” do të fillojë më 21 nëntor dhe do të mbyllet me finalen e madhe më 18 dhjetor.
Grupet:
Grupi A: Katari, Ekuadori, Senegali, Holanda.
Grupi B: Anglia, Irani, Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Uellsi/Skocia/Ukraina.
Grupi C: Argjentina, Arabia Saudite, Meksika, Polonia.
Grupi D: Franca, Peru/Australi/Emiratet e Bashkuara Arabe, Danimarka, Tunizia.
Grupi E: Spanja, Kosta Rika/Zelanda e Re, Gjermania, Japonia.
Grupi F: Belgjika, Kanada, Maroku, Kroacia,
Grupi G: Brazili, Serbia, Zvicra, Kameruni.
Grupi H: Portugalia, Ghana, Uruguai, Korea e Jugut.

Të ngajshme

Feronikeli 74 mposhte Trepqën 89 në Kupën e Kosovës

Miftar Zejnullahu

Distria Krasniqi fiton medaljen e artë

Miftar Zejnullahu

Manchester United rikthehet te fitoret, vazhdon të mbetet në garë për titull

Miftar Zejnullahu