Telenews

PËRFUNDOJNË BISEDIMET RUSI-UKRAINË TË ZHVILLUARA NË TURQI

Takimi mes negociatorëve rusë dhe ukrainas ka përfunduar, ka thënë Turqia.
Ekipet u takuan në Stamboll për të provuar të bien dakord për një armëpushim dhe një fund të konfliktit në Ukrainë.
Roman Abramovich ishte i pranishëm në bisedime, por jo zyrtarisht pjesë e ekipeve negociatore.

Të ngajshme

Serwer: Për situatën në veri, SHBA po mbështetë 100% Serbinë

Furtuna Zejnullahu

Hoxha: Kurti mund të shkarkohet apo të dorëhiqet

Furtuna Zejnullahu

Borrell: Mirëpres zbarkimin e 700 forcave të NATO-s në Kosovë, qetësia të rivendoset menjëherë

Furtuna Zejnullahu