Telenews

Përfundon gjyqi i dytë i Juventusit, merret vendimi përfundimtar pas marrëveshjes mes palëve

FIGC ka pranuar marrëveshjen për pranimin e fajësisë të rënë dakord nga Juventusi dhe prokurori Giuseppe Chine, kështu që bardhezinjve nuk do t’u jepet asnjë zbritje e re pikësh, megjithëse ish-presidenti Andrea Agnelli e ka refuzuar marrëveshjen dhe do të dalë në gjyq.

Gjyqi i dytë i FIGC për manovrat e pagave të Juventusit, marrëdhëniet me agjentët dhe klubet u zhvillua në Romë të martën në mëngjes.

Sipas Sky Sport Italia, gjykata ka pranuar marrëveshjen midis Bianconerëve dhe prokurorit të FIGC, Chine, që do të thotë se klubi do të marrë vetëm një gjobë rreth 700 mijë euro dhe nuk do t’i zbriten më shumë pikë sesa 10 pikët e hequra.

Marrëveshja midis Juves dhe Chine do të thotë se klubi praktikisht pranon keq-bërjen e ish-drejtorëve të tyre dhe heq dorë nga apelimi në këmbim të një dënimi të reduktuar me një të tretën.

Gjyqi ishte dashur të zhvillohej më 15 qershor por u zhvendos për të martën në mëngjes pas marrëveshjes mes dy palëve të hënën mbrëma.

Një procedim do të vazhdojë më 15 qershor pasi ish-presidenti Andrea Agnelli ka refuzuar një marrëveshje me Chine që vendosi të dalë në gjyq në të njëjtën ditë.

Ish-kryetari ende mund të përpiqet të bëjë një marrëveshje me prokurorin e FIGC para mesit të qershorit.

Të ngajshme

Zvicër-Gjermani, formacionet zyrtare

KushtrimGuraj

Shqipëria mbyll përgatitjet, gati për ndeshjen vendimtare ndaj Spanjës

KushtrimGuraj

Këto janë kriteret që përcaktojnë katër skuadrat më të mira nga vendet e treta news image

KushtrimGuraj