Telenews

Përkujtohen 3 ish-ushtarët e UÇK-së nga Skënderaji në 23 vjetorin e ndarjes nga jeta

Saktësisht para 23 viteve më 21.03.1999 u vranë nga Forcat e Armatosura serbe 4 ushtarë të UÇK-së: Xhevat Ferat Osmani, Sejdi Selman Osmani dhe Hysen Adem Zeqiri.
Përmes disa homazheve nga familjarët e tyre është shënuar 23 vjetori i rënies së tyre për liri.

Të ngajshme

Plagoset një person në Vushtrri, konflikti nisi për një pronë

Hafize Elshani

Komandanti i KFOR-it: Autorët e sulmit në Banjskë duhet të mbahen përgjegjës, s’duhet të përsëritet

Hafize Elshani

Rrahmani: Edhe 100 herë me më thirrë Kombëtarja e mos me më fut në lojë, unë vij prapë

Hafize Elshani