Telenews

Përleshje mes tifozërisë “Plisat” me policinë pas fitores së Trepçës

Ka ndodhur përleshje mes tifozërisë “Plisat” me Policinë e Kosovë.

Kjo ka ndodhur pas përfundimit të ndeshjes mes Trepçës dhe Prishtinës, ku fitoi klubi basketbollist nga Mitrovica me rezultat 86:85.

Pikët e shënuara nga Darnell Edge në 19 sekonda para fundit, ia kanë dhënë këtë epërsi Trepçës.

Tanimë “Trepça” ka epërsi 2:0 në serinë e gjysmëfinales së plejofit.

source

Të ngajshme

Kuç dhe Thaqi përshëndeten me gola me Ballkanin, kampioni e mbyll me fitore ndaj Prishtinës

Donat Hashani

Llapi e mposht Lirinë dhe mbyll stinorin me fitore dhe si nënkampion

Donat Hashani

Lufta për t’i ikur barazhit mes Gjilanit dhe Feronikelit’74, kjo skuadër siguron direkt mbijetesën

Donat Hashani