Telenews

Plagoset kryeministri i Sllovakisë

 

 

Kryeministri i Sllovakisë, Roberto Fico, është plagosur në qytetin Handlova.

Siç shkruan AssociatedPress, Fico është dërguar në spital pas plagëve të marra.

Në lidhje me ngjarjen, raportohet se është arrestuar një person.

Lajmi në përditësim

 

 

 

 

Të ngajshme

Safet Gjici dënohet me kaq vite burgim

Donat Hashani

Kryeziu kundërshton KQZ-në për heqjen e sprejit në gishta me rastin e zgjedhjeve

Donat Hashani

Aksion i madh i Inspektoratit: Mbyllen 30 biznese të “muzikës live” dhe “qendrave të masazheve”

Donat Hashani