Telenews

Policia shqiptare gjen veturën e vjedhur të Liburn Aliut, jep detaje

Policia e Tropojës në Shqipëri ka reaguar pasi një automjet që iu vodh ministrit të Mjedisit, Liburn Aliua u tentua të kalohej në pikën kufitare të Morinës nga autori i vjedhjes.

Sipas njoftimit, bëhet fjalë për një 43-vjeçar me iniciale B. S., banues në Obiliq, Kosovë.

Automjeti tip “Audi A3” me drejtues 43-vjeçarin u kalua në vijën e dytë për kontroll të imtësishëm gjatë kontrolleve me përzgjedhje në kufi.

Gjatë verifikimit ka rezultuar se automjeti që drejtonte 43-vjeçari, ishte i vjedhur në Kosovë dhe ishte në pronësi të një institucioni shtetëror.

43-vjeçari u vu në pranga  për veprën penale “Trafikimi i mjeteve motorike”.

Të ngajshme

Qeveria e nis mbledhjen me një minutë heshtje në nderë të viktimave pas tërmetit në Turqi e Siri

Miftar Zejnullahu

Fotoja e tyre u bë virale, nxirren nga gërmadhat motër e vëlla

Miftar Zejnullahu

Qeveria e Kosovës sot zhvillon mbledhjen e radhës, por çfarë do flitet?

Miftar Zejnullahu