Telenews

Populli zvicran jep qëndrim interesant sa i përket faktit të shtimit të fondeve për ushtrinë

Ndërsa disa ligjvënës kanë bërë thirrje për më shumë para për t’u ndarë për ushtrinë, 54 për qind e popullsisë së Zvicrës kundërshtojnë financimin e mëtejshëm, tregon një sondazh i ri, përcjell albinfo.ch.

Nga ana tjetër, 12 për qind janë në favor të dërgimit të trupave luftarake në Ukrainë, 35 për qind thonë se mbështesin ndihmën teknike për ushtrinë ukrainase dhe 29 për qind janë në favor të patrullimeve në kufirin midis Ukrainës dhe Bjellorusisë.

Të ngajshme

Dhurata Dora, këngëtarja e vetme shqiptare, që performon në mesin 200 yjeve botërore në Rumani

Erzana Fazliu

Inspektorati në aksion – punëtorët e ndërtimtarisë dhe gratë shtatzëna duke punuar përkundër vendimit të MSH-së

Erzana Fazliu

Akademiku serb: Kosova de facto u pavarësua 25 vjet më parë – jam pro Kosovës në OKB

Erzana Fazliu