Telenews

PRESIDENTJA OSMANI E QUAN VUÇIQIN, MINISTËR TË MILLOSHEVIQIT

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani,është përgjigjur lidhur me deklarimet e presidentit serb Aleksandar Vuçiq, i cili kryeministrin kosovar dhe presidentin e Malit të Zi, i quajti ‘’miza’’.
”Ne nuk duhet të befasohemi nga gjuha e ministrit të Millosheviqit. Ai edhe në vitin 2022, ai po e dëshmon regjimin e shekullit të kaluar. Një njeri që vazhdon mendësinë e Millosheviqit, nuk mund të presim se mund të flasë me një mendësi të argumentuar”

Të ngajshme

“5-she e ka pasë në Kushtetutë”- Profesori ia tërheq vërejtjen Blerim Gashit: Ke qenë më i qetë

Donat Hashani

Çfarë thonë serbët dhe shqiptarët në Mitrovicë për takimin në Ohër

Donat Hashani

Shkëlzen Gashi: Nëse Kurti e bën Asociacionin, ka me i gjujtë gaz edhe në shtëpinë e tij në Taslixhe

Donat Hashani