Telenews

Presidentja Osmani nderohet me çmimin prestigjioz ”Doctor Honor Causa” nga Universiteti i Ankarasë

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani po e vazhdon edhe gjatë ditës së sotme vizitën e saj zyrtare në shtetin e Turqisë.
Osmani ka bërë të ditur se sot e ka pranuar edhe çmimin prestigjioz ”Doctor Honoris Causa” nga Universiteti i Ankarasë.

Nder i dyfishtë ta pranoj çmimin Doctor Honoris Causa nga Universiteti prestigjioz i Ankarasë, e posaçërisht nga Fakulteti Juridik. Ky çmim është respekt ndaj marrëdhënieve ndërmjet Republikës së Kosovës dhe asaj të Turqisë, por edhe për popujt, stafin akademik dhe studentët tanë”, thuhet në postimin e zonjës Osmani në llogarinë zyrtare të saj në Facebook.

Të ngajshme

Gërvalla: Dronët e konfiskuara të terroristëve dhanë dëshmi për përfshirjen e Serbisë në sulmin e 24 shtatorit

KushtrimGuraj

Presidenti maqedonas: Prania e 5 mijë trupave në Kosovë garanton mospërhapjen e konfliktit

KushtrimGuraj

Rashiq: Tingëllon paradoksale, por unë dhe familja ime më të sigurtë jemi në Kosovë se në Serbi

KushtrimGuraj