Telenews

Princi Andrew nderon kujdesin dhe dhembshurinë e Mbretëreshës: E dashur nënë…

Princi Andrew i ka bërë homazhe nënës së tij Mbretëreshës Elizabeth II, raporton BBC.

Ai shkruan: “E dashur mama, nënë, madhëria juaj, tre në një”.

“Madhëria juaj, ka qenë nder dhe privilegj t’ju shërbej. Nënë e kombit, përkushtimi dhe shërbimi juaj personal ndaj kombit tonë është unik dhe i veçantë; populli juaj e tregon dashurinë dhe respektin e tij në shumë mënyra të ndryshme dhe unë ju njoh. po kërkojnë të nderojnë respektin e tyre”.

“Mama, dashuria jote për një djalë, dhembshuria jote, kujdesi yt, besimi yt do ta ruaj përgjithmonë. Unë e kam gjetur njohurinë dhe mençurinë tënde të pafundme, pa kufi apo kufizim”.

“Do të më mungojnë njohuritë, këshillat dhe humori juaj”.

“Ndërsa libri ynë i përvojave mbyllet, një tjetër hapet dhe unë do t’ju mbaj përgjithmonë pranë zemrës sime me dashurinë dhe mirënjohjen time më të thellë dhe do të eci me kënaqësi në tjetrën me ju si udhërrëfyesin tim.”

Të ngajshme

Tërhiqet trupi i pajetë i kosovarit me nënshtetësi norvegjeze që vdiq në një burg në Serbi

KushtrimGuraj

Voziti nën ndikimin e alkoolit, i merret leja për 1 vit e gjobitet me 500 euro

KushtrimGuraj

Prishtinë: Vdes çiklisti pasi goditet nga një automjet

KushtrimGuraj