Telenews

PRISHTINA E FITON DRAMËN NDAJ MALISHEVËS

Prishtina ka shënuar fitore ndaj Malishevës në ndeshjen e javës së 28-të në Superligën e Kosovës.
Ndeshja që u zhvillua në stadiumin “Bajram Aliu” të Skenderajt, ka përfunduar me rezultatin 3:2.

Gauthier Mankenda (59’), Leotrim Kryeziu (69’) dhe Otto John (89’) shënuan golat e fitores për kampionin në fuqi.
Kurse, Mërgim Pefqeli (44’) dhe Dren Kryeziu (76’) shënuan për mysafirët.

Prishtina renditet e pesta me 38 pikë, katër më shumë se Malisheva që renditet e shtata.

Të ngajshme

Ferizaj pretendon se futbollistët e Lirisë luajtën pa kontrata, bën ankesë për ta fituar ndeshjen me rezultat zyrtar

Donat Hashani

Kurti në stadiumin “Fadil Vokrri” duke parë futboll, shtyn takimin me Escobar’in dhe Lajçak’un

Flaka Ajeti

Plisat hedhin fishekzjarre në fushë (VIDEO)

Donat Hashani