Telenews

PRIZREN: PLAÇKITJE E RËNDË NË KOHËN E IFTARIT, ARI E PARA TË GATSHME ”AVULLOHEN” BRENDA PAK MINUTAVE

Për një vjedhje të rëndë është raportuar gjatë mbrëmjes të së premtes në Policinë e Prizrenit, ku thuhet se është plëciktur një shtëpi në fshatin Gjonaj të këtij qyteti.
Sipas informacioneve të para që I ka siguruar Insajderi, bëhët e ditur pronari i shtëpisë ka deklaruar sese vjedhja ndodhi derisa nuk kanë qenë prezent në shtëpi.
Ai i ka thënë Policisë se, nga shtëpia e tij janë vjedhur ari në vlerë të mbi 8 mijë eurove,, 600 euro para të gatshme, syze dielli dhe ora dore me vlerë 800 euro.
Ndërkaq zëdhënësi i Policisë së Prizrenit Vezel Gashi ka thënë për Insajderin se, në lidhje me këtë rast deri më tani nuk kemi intervistuar aaskën dhe nuk ka asnjë të dyshuar
Ndërkohë, rasti në Polici është ende në hetime.

Të ngajshme

Edhe Musliu-Shoshi kërkon dorëheqjen e Qeverisë Kurti: Kundër SHBA-së, Kosova pushon së ekzistuari

Furtuna Zejnullahu

Pas Haradinaj, edhe Hoti kërkon largimin e Qeverisë Kurti

Furtuna Zejnullahu

Sulmohen përsëri ushtarët e KFOR-it në Zveçan

Furtuna Zejnullahu