Telenews

Procedohet në qeveri Projektligji për Pagat

Shefi i Ministrisë së Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla e ka dhënë një lajm të mirë për zyrtarët publik.

Në rrjetin social “Facebook”, Sveçla ka thënë se është proceduar Projektligji për Pagat dhe Projektligji për Zyrtarët Publik.

Sipas tij, Projektligji për Pagat ka për qëllim kryesor përcaktimin dhe rregullimin e sistemit të pagave dhe shpërblimeve për të gjithë të punësuarit që përfitojnë pagë nga buxheti i Republikës së Kosovës.

Të ngajshme

Plagoset një person në Vushtrri, konflikti nisi për një pronë

Hafize Elshani

Komandanti i KFOR-it: Autorët e sulmit në Banjskë duhet të mbahen përgjegjës, s’duhet të përsëritet

Hafize Elshani

Rrahmani: Edhe 100 herë me më thirrë Kombëtarja e mos me më fut në lojë, unë vij prapë

Hafize Elshani