Telenews

PROKURORIA KËRKON PARABURGIM PËR PERSONAT QË SULMUAN PORTIERIN E BALLKANIT

Prokuroria Themelore në Gjilan ka bërë të ditur se ka ngritur kërkesë për caktimin e masës së paraburgimit ndaj F.R. dhe B.K., si të dyshuar për rrahjen e portierit të KF Ballkanit.
Në njoftimin e lëshuar thuhet se ata dyshohen për veprën penale huliganizmi.
“Ekziston dyshimi i bazuar se të njëjtit, me datë 03.04.2022, rreth orës 15:20h, në Gjilan, në stadiumin e qytetit, përderisa zhvillohej ndeshja e futbollit në mes të SC Gjilanit dhe KF Ballkanit, nën pretekstin kinse të festimit të golit të barazimit, hynë në fushën e futbollit, bashkë me një turmë të madhe tifozësh, ku bëheshin veprime huligane me gjuajtje sendesh dhe fishekzjarrë, derisa njëri i pandehur e shtyn dhe e rrëzon për toke, tjetri e godet me shqelm në fytyrë të dëmtuarin S.F., i shkakton lëndime trupore dhe rrezik të përgjithshëm për eskalimin e situatës”, thuhet në njoftim, transmeton Klankosova.tv.

Të ngajshme

Statovci e zë ngushtë kryehoxhën e Podujevës: A është e vërtetë, shprehja e famshme “Boni çka ju thojmë, e mos boni çka bojmë na”

Donat Hashani

Sot luhen tri ndeshje tejet tejet interesante në Euro 2024

Donat Hashani

Shqipëria sot pasdite luan ndeshjen e dytë në Euro 2024

Donat Hashani