Telenews

Publikohet vendimi, Rama ia ndalon lejet ndërtimore borxhlinjve të komunës

Kryetari i Prishtinës, Përparim Rama ka nënshkruar vendimin për ndalimin e dhënies së lejeve ndërtimore dhe lejeve të përdorimit për personat juridik dhe fizik të cilët nuk i kanë përmbushur  obligimet ndaj komunës.

Sipas vendimit të publikuar në faqen e Komunës së Prishtinës në Facebook, të gjithë ata që i kanë borxh komunës në kryeqytet nuk do të kenë mundësi që t’i marrin këto leje, transmeton Klankosova.tv.

 

 

Të ngajshme

Frikë në Preshevë se mund të ketë hakmarrje nga Serbia pas asaj që ndodhi në Banjskë

KushtrimGuraj

DASH: Nuk mund të barazohet vrasja e policit me atë të sulmuesve

KushtrimGuraj

Ish-komandanti i UÇK-së tregon se si janë siguruar arsenali i armëve në sulmin e serbëve ndaj policëve në veri

KushtrimGuraj