Telenews

PUTIN THOTË SE RUSIA NUK E KA NË PLAN TË IZOLOHET

Presidenti rus Vladimir Putin ka thënë se Rusia nuk planifikon të izolohet nga pjesa tjetër e botës.
Putin ka thënë gjithashtu se Rusia dhe Bjellorusia do të bashkëpunojnë në projektet e infrastrukturës në hapësirë, , raporton agjencia ruse e lajmeve RIA.
Komentet e tij erdhën gjatë një takimi me aleatin e tij të ngushtë, udhëheqësin bjellorus Alexander Lukashenko. Dyshja ishin në një qendër hapësinore në Lindjen e Largët Ruse.

Të ngajshme

Tërhiqet trupi i pajetë i kosovarit me nënshtetësi norvegjeze që vdiq në një burg në Serbi

KushtrimGuraj

Voziti nën ndikimin e alkoolit, i merret leja për 1 vit e gjobitet me 500 euro

KushtrimGuraj

Prishtinë: Vdes çiklisti pasi goditet nga një automjet

KushtrimGuraj