Telenews

RAPORTI 24 ORËSH ME COVID-19 NË KOSOVË

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar për 22 raste të reja me Covid-19.
Gjatë kësaj kohe nuk është shënuar asnjë rast i vdekjes.

Ndërkaq janë shëruar 33 qytetarë.
Në total numri i rasteve aktive është 436.

Njoftimi i plotë:
20 Prill 2022: Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon:
Në 24 orët e fundit janë dhënë 240 doza të vaksinës kundër COVID-19.
Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë
1.824.870 doza të vaksinës.
Deri më sot 821.558 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.
deri më sot janë dhënë 101.004 doza përforcuese dhe doza të treta të vaksines kundër COVID-19.
Nga 1.011 testime, 22 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.
Gjatë 24 orëve të fundit, nuk është shënuar asnjë rast i vdekjes.
Sot janë shëruar 33 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 224.328.
Në total numri i rasteve aktive është 436.

Të ngajshme

Ka një arsye pse nuk duhet të shkoni kurrë në shtrat pa një limon

Portali Telenews

Mjeku kosovar bëhet drejtor në gjigantin amerikan AstraZeneca

Donat Hashani

Shenjat e para të autizmit, që kur fëmija është 6 muajsh

Donat Hashani