Telenews

RAPORTI 24 ORËSH PËR COVID-19 NË KOSOVË

Në 24 orët e fundit janë dhënë 194 doza të vaksinës kundër Covid-19.
Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.823.118 doza të vaksinës, ndërsa 820.842 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.
Deri më sot janë dhënë 100.387 doza përforcuese dhe doza të treta të vaksines kundër këtij virusi.
Sot janë shëruar 36 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 223.953.
Në total numri i rasteve aktive është 538.

Të ngajshme

Është zbuluar një grup i ri gjaku i rrallë

KushtrimGuraj

Sa shpesh duhet të lahemi?

KushtrimGuraj

Prindërit në Danimarkë i lënë fëmijët të flenë jashtë në të ftohtë, arsyeja interesante që qëndron prapa kësaj

Donat Hashani