Telenews

RAPORTI 24 ORËSH PËR COVID-19 NË KOSOVË

Në 24 orët e fundit në Kosovë janë regjistruar 23 raste të reja me koronavirus dhe fatmirësisht asnjë me fatalitet.
Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon se në 24 orët e fundit janë dhënë 205 doza të vaksinës kundër COVID-19.
Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.823.985 doza të vaksinës. Deri më sot 821.211 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.
Deri më sot janë dhënë 100.687 doza përforcuese dhe doza të treta të vaksinës kundër COVID-19.
Sot janë shëruar 18 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 224.142. Në total numri i rasteve aktive është 509.

Të ngajshme

Çfarë thonë ekspertët për ndikimin e pagjumësisë në trurin tuaj?

Donat Hashani

3 raste të reja me Covid-19 dhe 158 raste aktive në Kosovë

Albiona Ibishi

199 raste aktive me COVID-19 në Kosovë

Albiona Ibishi