Telenews

RAPORTI 24 ORËSH PËR COVID-19 NË KOSOVË

Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informoi se nga 1.045 testime, 13 qytetarë kanë rezultuar pozitivë me virusin COVID-19.
Gjatë 24 orëve të fundit, nuk është shënuar asnjë rast i vdekjes.
Sot janë shëruar 28 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 224.216.
Në total numri i rasteve aktive është 484.
Në 24 orët e fundit janë dhënë 189 doza të vaksinës kundër COVID-19.
Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.824.478 doza të vaksinës.
Deri më sot 821.410 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.
Deri më sot janë dhënë 100.872 doza përforcuese dhe doza të treta të vaksinës kundër COVID-19.

Të ngajshme

Këto janë shenjat e para të sëmundjeve të mushkërive të cilat duhet t’i dini

Flaka Ajeti

Gjashtë sekretet për një jetë të gjatë dhe të shëndetshme

Flaka Ajeti

A iu ndodh të zgjoheni i lodhur nga gjumi? Ekspertët tregojnë pse ndodh kjo gjë

KushtrimGuraj