Telenews

RAPORTI 24 ORËSH PËR COVID-19 NË KOSOVË

Sipas MSH-së, në 24 orët e fundit janë dhënë 249 doza të vaksinës, teksa prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1,822,352 doza të vaksinës.
Njoftimi i plotë:
Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon:
Në 24 orët e fundit janë dhënë 249 doza të vaksinës kundër COVID-19.
Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.822.352 doza të vaksinës.
Deri më sot 820.520 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.
Deri më sot janë dhënë 100.125 doza përforcuese dhe doza të treta të vaksines kundër COVID-19.
Nga 752 testime, 26 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.
Gjatë 24 orëve të fundit, është shënuar 1 rast i vdekjes.
Sot janë shëruar 40 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 223.786.
Në total numri i rasteve aktive është 576.

Të ngajshme

Këto janë shenjat e para të sëmundjeve të mushkërive të cilat duhet t’i dini

Flaka Ajeti

Gjashtë sekretet për një jetë të gjatë dhe të shëndetshme

Flaka Ajeti

A iu ndodh të zgjoheni i lodhur nga gjumi? Ekspertët tregojnë pse ndodh kjo gjë

KushtrimGuraj