Telenews

RAPORTI I FUNDIT (24H) NGA MINISTRIA PËR COVID-19

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka njoftuar se në 24 orët e fundit janë dhënë 57 doza të vaksinës kundër COVID-19.
Sipas njoftimit, prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.825.379 doza të vaksinës.
“Deri më sot 821.763 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë. Deri më sot janë dhënë 101.190 doza përforcuese dhe doza të treta të vaksinës kundër COVID-19.
Nga 869 testime, 23 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19. Gjatë 24 orëve të fundit, nuk është shënuar asnjë rast i vdekjes.
Sot janë shëruar 14 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 224.396. Në total numri i rasteve aktive është 442”, thuhet në njoftim.

Të ngajshme

Këto janë shenjat e para të sëmundjeve të mushkërive të cilat duhet t’i dini

Flaka Ajeti

Gjashtë sekretet për një jetë të gjatë dhe të shëndetshme

Flaka Ajeti

A iu ndodh të zgjoheni i lodhur nga gjumi? Ekspertët tregojnë pse ndodh kjo gjë

KushtrimGuraj