Telenews

RAPORTI I FUNDIT ME COVID-19 NË KOSOVË

Gjatë 24 orëve të fundit, në Kosovë janë shënuar 23 raste të reja me COVID-19. Po ashtu, nuk është shënuar asnjë rast i vdekjes.
Ndërsa, janë shëruar edhe 26 qytetarë, duke e çuar numrin e të shëruarve në 224,242 që nga fillimi i pandemisë, në total numri i rasteve aktive është 481.
Në 24 orët e fundit janë dhënë 77 doza të vaksinës kundër COVID-19. Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1,824,555 doza të vaksinës.
Deri më sot 821,432 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë, deri më sot janë dhënë 100,902 doza përforcuese dhe doza të treta të vaksinës kundër COVID

Të ngajshme

Ecja mund t’i kurojë dhimbjet e shpinës, sipas një studimi të ri

KushtrimGuraj

Storie e suksesit – Optika Moda një shembull që duhet ndjekur nga të gjithë (VIDEO)

Donat Hashani

Mbi 5 milionë euro investime në Gjinekologji, Kurti: Ngjasojnë me ato të perëndimit