Telenews

RAPORTI NGA MINISTRIA E SHËNDETËSISË PËR RASTET DHE VDEKJET ME COVID-19

E gjatë 24 orëve të fundit janë dhënë 118 vaksina kundër Covid-19. Ndërsa prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë dhënë 1.819.579 doza të vaksinës.
Deri më sot 819.255 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë. Gjatë 24 orëve të fundit, nuk është shënuar asnjë rast i vdekjes.
Sot janë shëruar 36 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 223.346.

Të ngajshme

“Mos të përdorin antibiotik”, mjekët me rekomandim për gripin sezonal te fëmijët në Kosovës

KushtrimGuraj

Lushtaku viziton Ganimete Musliun në Gjermani pas operimit në zemër, ka fjalë të mëdha për të

Edmond Vila

Kurti në Londër: Britania ishte ndër zërat më të lartë në thirrjen për ta ndaluar gjenocidin në Kosovë

Edmond Vila