Telenews

Reagon zyra e Speciales, pas bastisjeve të radhës sot

PS vazhdon operacionet në Kosovë, bastisje në shtëpinë e ish-këshilltarit të Thaçit, Ismail Syla

Zyra e Prokurorit të Specializuar (ZPS) ka konfirmuar se janë duke vazhduar  operacionet e bastisjes në Kosovë.

Zëdhënësi i kësaj zyre Christopher Bennett tha se një gjë e tillë po bëhet në bashkëpunim me Policinë e Kosovës dhe EULEX-in.

“Zyra e Prokurorit të Specializuar (ZPS) aktualisht është duke kryer operacione në Kosovë. Operacionet e ZPS-së po kryhen me mbështetjen e Policisë së Kosovës dhe Misionit të Bashkimit Evropian për Sundimin e Ligjit në Kosovë (EULEX).”, tha Bennett. /Telenews.al/

Të ngajshme

Arrestohen dy persona në Prishtinë, u gjenden substanca narkotike

Hoxhaj për mosnjohjen e Kosovës nga Spanja: Nuk i sjell nder të jetë në një barkë me Rusinë

Parashikimi i Haradinajt për zgjedhjet, prognozë interesante e tij për opozitën

Donat Hashani