Telenews

Reali në gjysmëfinale, eliminon City-n në penallti

Real Madrid dhe Manchester City zhvilluan një ndeshje spektakulare, ku në kohën e rregullt nuk kishte fitues 1-1 (4-4), por pas penalltive fitues dolën mbretërit Los Balancos.

Tani ëndrrat e Manchester Cityt për të fituar Ligën e Kampionëve u shkatërruan pas një humbjes dramatike në penallti ndaj Real Madridit.

Bernardo Silva dhe Mateo Kovacic të dy humbën nga pika, duke mbetur rezultati 4-3 me penallti.

Rodrygo i kishte dhënë Realit një epërsi të hershme në ndeshjen e dytë në Etihad Stadium, por City përndryshe dominoi dhe, pasi krijoi një sërë rastesh, më në fund bëri 1-1 përmes Kevin De Bruyne në minutën e 76-të.

De Bruyne hodhi poshtë një shans të mirë për të fituar barazimin në kohën normale dhe Erling Haaland kishte goditur traversën por pa rezultat.

source

Të ngajshme

Xhiroja e fundit: Rezultate befasuese pas pjesës së parë në Superligë

Donat Hashani

“Zbulohet lista” – këta janë dy futbollistët e grumbulluar nga Sylvinho për Evropian

Donat Hashani

25 maji, Dita Botërore e Futbollit

Donat Hashani