Telenews

Riktheni buzëqeshjen tuaj me shërbimet profesionale stomatologjike të ”Doctor Smile”

 

 

Prishtina, kryeqyteti i Kosovës, është bërë qendra e zhvillimeve të shumta në vitet e fundit, dhe tani një tjetër arritje e rëndësishme është bërë në fushën e shëndetit oral. Një ordinancë e re stomatologjike ka hapur dyert e saj në këtë qytet, duke premtuar një nivel të lartë të kujdesit dhe shërbimeve dentare për të gjithë qytetarët.

Kjo ordinancë e re, e emërtuar “Doctor Smile”, është e pajisur me teknologjinë më të fundit në fushën e stomatologjisë dhe ofron një gamë të gjerë shërbimesh, që nga trajtimet bazë deri tek procedurat më komplekse. Me një ekip mjekësh stomatologë të kualifikuar dhe me përvojë të gjatë, Doctor Smile synon të ofrojë kujdesin më të mirë të mundshëm për pacientët e saj.

Dr. Valton Rrustemi, drejtori dhe doktori kryesor i ordinancës, thekson rëndësinë e një shërbimi profesional dhe të përkushtuar: “Ne besojmë se çdo pacient meriton kujdesin më të mirë të mundshëm. Prandaj, ne kemi investuar në pajisjet më moderne dhe kemi angazhuar një ekip ekspertësh që të kujdesen për çdo nevojë të pacientëve tanë.”

Doctor Smile ofron një sërë shërbimesh, duke përfshirë:

1. Kontrolle dhe pastrim profesional: Për të ruajtur shëndetin oral dhe për të parandaluar sëmundjet dentare.
2.Trajtimet restauruese: Si mbushjet, kurorat dhe urat dentare për të rikthyer funksionalitetin dhe estetikën e dhëmbëve.
3.Ortodoncia: Me aparate të ndryshme për të korrigjuar pozicionin e dhëmbëve dhe për të përmirësuar buzëqeshjen.
4. Implantet Dentare: Zgjidhje moderne për zëvendësimin e dhëmbëve të humbur.
5. Estetikë Dentare: Për të përmirësuar pamjen e buzëqeshjes me zbardhimin e dhëmbëve dhe procedura të tjera kozmetike.

Një ambient i rehatshëm dhe mikpritës

Përveç shërbimeve të shkëlqyera dentare, Doctor Smile ka krijuar një ambient të rehatshëm dhe të ngrohtë për pacientët e saj. Me një dizajn modern dhe relaksues, ordinanca synon të ulë stresin dhe ankthin që shpesh shoqëron vizitat te dentisti. Pacientët mund të shijojnë një përvojë të këndshme duke ditur se janë në duar të sigurta dhe profesionale.

Edukim dhe Parandalim:

Një aspekt tjetër i rëndësishëm i ordinancës Doctor Smile është edukimi i pacientëve për shëndetin oral dhe rëndësinë e kujdesit të rregullt dentar. Dr. Rrustemi thekson: “Parandalimi është gjithmonë më i mirë se trajtimi. Ne përpiqemi të edukojmë pacientët tanë për praktikat e mira të higjienës orale dhe rëndësinë e kontrolleve të rregullta.”

Angazhimi për komunitetin:

Doctor Smile nuk është vetëm një ordinancë dentare; është një pjesë e rëndësishme e komunitetit të Prishtinës. Ordinanca merr pjesë aktive në organizimin e aktiviteteve dhe kampanjave për ndërgjegjësimin e shëndetit oral nëpër shkolla dhe komunitete të ndryshme, duke synuar përmirësimin e përgjithshëm të shëndetit oral në qytet.

Ordinanca stomatologjike Doctor Smile përfaqëson një hap të rëndësishëm përpara në kujdesin dentar në Prishtinë. Me përkushtimin ndaj cilësisë, profesionalizmit dhe kujdesit për pacientët, kjo ordinancë është e destinuar të bëhet një pikë referimi për kujdesin dentar në rajon. Nëse kërkoni një shërbim dentar të besueshëm dhe të avancuar, Doctor Smile është destinacioni juaj ideal.

Vlen të ceket se ordinanca gjendet në një lokacion shumë të përshtatshëm dhe në qendër të Prishtinës, konkretisht në rrugën e njohur ”Bill Clinton” – Bll. 7, Hyrja 4, Nr. 2-1.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Doctor Smile (@doctorsmile_ks)

Të ngajshme

Verona ndanë momente intime me Bucin nga pushimet

Donat Hashani

Storie e suksesit – Optika Moda një shembull që duhet ndjekur nga të gjithë (VIDEO)

Donat Hashani

Mbi 5 milionë euro investime në Gjinekologji, Kurti: Ngjasojnë me ato të perëndimit