Telenews

Rita Ora dhuron performancën elektrizuese në festivalin “Stars In Town” në Zvicër

Rita Ora u sigurua që të gjithë sytë ishin tek ajo teksa performoi në festivalin “Stars In Town” në Cyrih, Zvicër të hënën (7 gusht).

Këngëtarja, 32 vjeçe, bëri një shfaqje mbresëlënëse për koncertin teksa doli në skenë me një trupore të zezë që ia theksonte linjat e mrekullueshme të trupit.

Veshja e ngushtë kishte një model të zi me lule së bashku me një jakë të lartë dhe një detaj të prerë përgjatë gjoksit.

Rita shtoi elegancën me një palë çizme me taka dhe aksesor të shumtë ari.

Duke i lënë flokët bionde në kaçurrela të lirshme, krijuesja e hiteve kompletoi pamjen e saj me grim të theksuar.

Rita performoi këngë nga albumi i saj i ri “You And I”, i pari i saj në pesë vjet, i cili u publikua më 14 korrik.

Reklama

Shfaqja vjen pasi Rita ndau pamjet e momentit kur u martua me bashkëshortin Taika Waititi.

Ylli i popit përfshiu klipe intime nga dasma e tyre sekrete në videoklipin e këngës së saj të re “You & I”.

Rita dokumentoi ditën e saj të madhe, duke filluar me një vështrim nga prapaskenat e saj si nuse.

Pamjet e mrekullueshme përfshinin gjithashtu momentin kur Taika pa gruan e tij të ardhshme për herë të parë teksa ajo ecte nëpër rresht përpara se të lidheshin kurorë.

Dyshja po shkëlqenin nga lumturia teksa u bënë çift i martuar dhe ndanë një puthje të parë pasionante si burrë e grua.

Të premten Rita zbuloi se i propozoi bashkëshortit të saj Taika Waititi pasi çifti shënoi përvjetorin e tyre të parë.

Çifti u martuan në një ceremoni të improvizuar që e planifikuan për vetëm dy javë me tetë persona të pranishëm, pasi Rita e bëri këtë pyetje gjatë një udhëtimi në Palm Springs.

“Vogue” ndau një galeri imazhesh nga dita e madhe, ku Rita zbuloi se kishte veshur tre dukje të ndryshme nga stilisti britanik Tom Ford, teksa ajo dhe Taika shkëmbyen betimet në shtëpinë e tyre në Los Angeles, pavarësisht raporteve se ata ishin martuar në Londër.

Taika zbuloi: “Ajo më propozoi, dhe unë thashë ‘po’ në çast”.

Motra e Ritës, Elena, ishte shoqëruese e nuses, ndërsa shoqëruesi i Taika, ishte aktori Jermaine Clement, që fluturoi nga Zelanda e Re për ceremoninë.

Për ceremoninë, Rita veshi një fustan të bukur të bardhë me dantella me një shpatull, të kombinuar me taka të trasha në platformë.

Rita më tej tregoi se kishte veshur perlat e nënës së saj me fustanin e nusërisë, ndërsa Taika kishte veshur një kostum nga Brunello Cucinelli.

Pasi u shpallën burrë e grua, të sapomartuarit u drejtuan në shtëpinë e mikut të tyre Guy Oseary për një darkë festive dhe u befasuan me një imitues të Elvisit, i cili ofroi muzikë për procedurat.

Në janar, Rita më në fund konfirmoi se ajo dhe Taika ishin martuar pas muajsh spekulimesh, duke e përshkruar dasmën si ‘perfekte’ dhe ‘ditë të veçantë’.

Të ngajshme

Verona ndanë momente intime me Bucin nga pushimet

Donat Hashani

Lule Mustafa feston ditëlindjen kështu urojnë Motrat

Erzana Fazliu

U fol se është e sëmurë, por ja çfarë kishte Big Mama

Erzana Fazliu