Telenews

Rrahet polici në Prishtinë

 

 

Një person në Prishtinë e ka sulmuar një zyrtar policor gjatë kryerjes së detyrës.

Sipas policisë gjatë kohës sa ai ishte duke e drejtuar motoçikletën është ndalur nga policia e ku gjatë kontrollit i është gjetur dhe konfiskuar një thikë.

Zyrtari policor ka pranuar trajtim mjekësor si pasojë e lëndimeve, teksa i dyshuari është liruar në procedurë të rregullt.

“Prishtinë  07.05.2024-14:40.  I dyshuari mashkull kosovar, derisa ishte duke drejtuar  motoçikletën,  është ndaluar nga policia ku gjatë kontrollit i është gjetur dhe konfiskuar një thikë. I njëjti duke mos  i respektuar urdhrat e ka sulmuar fizikisht njërin nga zyrtarët policor të cilit i ka shkaktuar lëndime trupore dhe ka pranuar tretman mjekësor. I dyshuari me vendim të prokurorit,  është liruar në procedurë të rregullt”, thuhet në njoftim.

Të ngajshme

Dyshohet se një grua u dhunua dhe u grabit në Gjilan

Mbi 350 qytetarë serbë kanë aplikuar për konvertimin e patentë shoferëve në RKS

Një vit nga betimi i kryetarëve shqiptarë në veri, vlerësime të kundërta për rolin e tyre