Telenews

Rusia e eliminon shefin e Wagnerit, momenti kur i rrëzohet helikopteri (Pamje)

Shefi i Wagner, Yevgeny Prigozhin ka vdekur pasi helikopteri ku ishte u rrëzua në Rusi. Bashkë me të vdiqën edhe nëntë persona të tjerë, shkruan BBC.

Sipas Tass, avioni u rrëzua në rajonin Tver.

Besohet se helikopteri po fluturonte nga Sheremetyevo në St. Petersburg. Bashkë me të ishin edhe tre pilotë dhe shtatë anëtarë të ekuipazhit.

Tass mësoi nga shërbimet e urgjencës se janë gjetur trupat e katër personave. Ata shtojnë gjithashtu se avioni është djegur në tokë dhe se ka fluturuar për më pak se gjysmë ore.

Të ngajshme

Statovci e zë ngushtë kryehoxhën e Podujevës: A është e vërtetë, shprehja e famshme “Boni çka ju thojmë, e mos boni çka bojmë na”

Donat Hashani

KRU Prishtina sot zhvillon aksion të madh për shkyqje në këtë lagje të Prishtinës

Donat Hashani

Komuna e Podujevës sot nderon me çmim këtë figurë evropiane

Donat Hashani