Telenews

Rusia vazhdon të godasë civilët, sulmohet një ndërtesë banimi në Kiev

Një ndërtesë banimi raportohet se është djegur në Kiev pasi shpërthimet u dëgjuan edhe gjatë natës në qytet, sipas një raporti të Agjencisë Kombëtare të Lajmeve të Ukrainës, Ukrinform.
Nuk ka detaje të tjera deri më tani, teksa nuk dihet sa persona ishin aty dhe a ka të lënduar, shkruan BBC.
Jo shumë orë më parë, dy shpërthime goditën periferinë perëndimore të qytetit, sipas kanalit lokal Ukraine 24.

Të ngajshme

“Pesë-vaktli”, Berisha: Grabitësit e Suharekës kanë pasuri rreth 2 milionë euro, janë fetarë radikalë

Donat Hashani

Kroacia mbështet fuqishëm Kosovën në BE, shpreson që në verë anëtarësohet në KiE

Donat Hashani

Gjykata merr vendim për grupin kriminal i dyshuar për shpëlarje të parave

Donat Hashani