Telenews

RUSIA VENDOS ZONË NDALIM-FLUTURIMI NË RAJONIN E DONBASIT

Ky rajon i cili është pjesë e Ukrainës lindore, përbëhet nga Donetsk dhe Luhansk.
Ato kontrollohen nga separistët pro-rusë, ku përcaktohen rajonet si Republika Popullore e Donteskut dhe Republika Popullore e Luhanskut.
Gjatë këtij konflikti me Ukrainën janë bërë shumë zona ndalimi, ku ju bë thirrje Perëndimit që të vendosë një zonë mbi territorin e saj.
Ata që vendosin zonën e ndalim-fluturimit, duhet të kenë gadishmërinë të rrëzojnë çdo avion që shkel hapsirën.

Të ngajshme

Në festën e 28 nëntorit, Memli Krasniqi lidh bashkë Krujën, Vlorën e Prekazin

KushtrimGuraj

Refuzoi të martohej me një të moshuar, babai vret vajzën

KushtrimGuraj

Ja sa fëmijë e morën emrin Flamur për 10 vjet

KushtrimGuraj