Telenews

Samedin Mehmeti sistemohet në një pozitë të re në polici

Ndryshime të posteve janë duke u bërë në institucionin kryesor të sigurisë në vend, Policinë e Kosovës.

Samedin Mehmeti, ish-drejtori i përgjithshëm në Policisë së Kosovës, që dha dorëheqje para 3 javësh, është akomoduar në Policinë Kufitare.

Sistemimi i Mehmetit në pozitën e re vjen në një kohë ndryshimesh radikale brenda institucionit të policisë.

Siç ka mësuar Paparaci nga burimet e veta, ministri Sveçla ka përgatitur një listë prej 40 zyrtarësh policorë që mbajnë pozita menaxhuese e të cilët do të ndërrohen me të tjerë.

Ndërkaq, sipas ministrit Xhelal Sveçla, arsyeja e dorëheqjes së Samedin Mehmetit në veçanti, ndërlidhej me “arsye personale dhe ndërgjegje profesionale”, pas rastit të dhunimit të 11-vjeçares në Prishtinë, e cila tronditi opinionin publik.

Të ngajshme

Moti nesër dhe ditëve në vazhdim për Kosovë e rajon

Donat Hashani

“Të parin e kisha vjerrë Halil Matoshin” – enveristi kosovar kërcënon publikisht

KushtrimGuraj

Gruas në Ferizaj i konfiskohet pushka me tetë fishekë

KushtrimGuraj