Telenews

SCHOLZ DHE KURTI NESËR NË KONFERENCË TË PËRBASHKËT

Kancelari i Gjermanisë, Olaf Scholz dhe kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, nesër do të mbajnë konferencë të përbashkët.
Këtë e ka bërë të ditur ambasadori i Gjermanisë në Kosovë, Jorn Rohde, teksa thotë se konferenca do të nisë në ora 16:00.
Ambasadori Rohde, mes tjerash, bën me dije se kancelari gjerman, Olaf Scholz, do të takohet ndaras me kryeministrin Kurti dhe presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq.
“Nesër kancelari Scholz do të pres kryeministrin Kurti dhe presidentin Vuçiq në takime të ndara në Berlin. Takimi me kryeministrin Kurti do të përcillet me një konferencë të përbashkët për media në orën 16:00”, ka shkruar ambasadori Rohde.

Të ngajshme

Gërvalla – Kongresistit amerikan: Ende asnjë pasojë ndaj Serbisë për sulmin në Banjskë

Donat Hashani

Gjykata cakton kaq vite burg ndaj dy të miturve për vrasjen e 18-vjeçarit Lulzim Fejzullahu

Donat Hashani

Deputeti i VV-së “zbulon” pazaret e Kurtit me opozitën: Zgjedhjet e parakohshme në këmbim të Kodit Civ

Donat Hashani