Telenews

SCHOLZ DHE KURTI NESËR NË KONFERENCË TË PËRBASHKËT

Kancelari i Gjermanisë, Olaf Scholz dhe kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, nesër do të mbajnë konferencë të përbashkët.
Këtë e ka bërë të ditur ambasadori i Gjermanisë në Kosovë, Jorn Rohde, teksa thotë se konferenca do të nisë në ora 16:00.
Ambasadori Rohde, mes tjerash, bën me dije se kancelari gjerman, Olaf Scholz, do të takohet ndaras me kryeministrin Kurti dhe presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq.
“Nesër kancelari Scholz do të pres kryeministrin Kurti dhe presidentin Vuçiq në takime të ndara në Berlin. Takimi me kryeministrin Kurti do të përcillet me një konferencë të përbashkët për media në orën 16:00”, ka shkruar ambasadori Rohde.

Të ngajshme

Serwer: Për situatën në veri, SHBA po mbështetë 100% Serbinë

Furtuna Zejnullahu

Hoxha: Kurti mund të shkarkohet apo të dorëhiqet

Furtuna Zejnullahu

Borrell: Mirëpres zbarkimin e 700 forcave të NATO-s në Kosovë, qetësia të rivendoset menjëherë

Furtuna Zejnullahu