Telenews

Sekretarja britanike tregon se çka bisedoi me Kurtin

Kryeministri i vendit, Albin Kurti, është takuar me sekretaren britanike për Punë të Jashtme, Liz Truss.
Këtë e ka bërë të ditur vetë Truss, përmes një postimi në Twitter, ku i ka theksuar disa prej temave që i ka folur me kryeministrin Kurti, përcjell Klankosova.tv.
“Biseduam për forcimin e marrëdhënieve tona dypalëshe, veprimin galvanizues kundër pushtimit të paligjshëm të Ukrainës nga Rusia dhe sfidimin e ndikimit malinj në Ballkanin Perëndimor”, ka shkruar ajo.
Ndryshe Kurti, të hënën, ka udhëtuar për në Mbretërinë e Bashkuar.

Të ngajshme

Sveçla përgëzon policinë për aksionin “TOTO”

Donat Hashani

Vetëm tre regjistrues shqiptarë në Medvegjë, Kamberi: Nuk po dërgohen në vendbanime shqiptare

Donat Hashani

LAJMI I FUNDIT: Lëndohet fizikisht Glauk Konjufca

Donat Hashani