Telenews

Sekuestrohen 83 kg kanabis në Shkodër, në pranga katër persona

Policia e Shkodrës ka sekuestruar rreth 83 kilogramë kanabis në proces tharjeje, derisa në prangat e policisë kanë rënë katër persona për tri raste të kultivimit të drogës.

Mësohet se rreth 58 kilogramë drogë është gjetur në banesën e personit me iniciale L.C.

Ndërkohë është arrestuar në flagrancë shtetasi E. T. (21 vjeç), banues në fshatin Razëm të Malësisë së Madhe, për veprën penale “Kultivimi i bimëve narkotike”, pasi në vendin e quajtur “Lugu i Lajthive” në fshatin Razëm janë gjetur 101 bimë të dyshuara narkotike cannabis sativa që dyshohet se janë kultivuar nga ky shtetas.

Në prangat e policisë kanë rënë edhe A. S. (42 vjeç), banues në fshatin Flet të Fushë Arrëzës dhe Z. D., 52 vjeç, banues në fshatin Qafë Mali, Fushë Arrëz, për veprat penale “Kultivimi i bimëve narkotike” dhe “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve”,  pasi në vendin e quajtur “Lagjja e Epërme e Sylajve”, në fshatin Blerim, Fushë Arrëz, janë gjetur rreth 24.5 kg kanabis, në proces tharjeje.

Nga veprimet hetimore dyshohet se dy të arrestuarit janë bashkëpunëtorë në këtë veprimtari kriminale./Euronews.al

Të ngajshme

Moti nesër dhe ditëve në vazhdim për Kosovë e rajon

Donat Hashani

“Të parin e kisha vjerrë Halil Matoshin” – enveristi kosovar kërcënon publikisht

KushtrimGuraj

Gruas në Ferizaj i konfiskohet pushka me tetë fishekë

KushtrimGuraj